Robert
Sadowski

Biografia i działalność
artystyczna

Sadowsky, właściwie Robert Łukasz Sadowski (urodzony 21 stycznia 1982 roku w Drezdenku).

Polski producent muzyczny, klawiszowiec, kompozytor, aranżer, autor tekstów. Z muzyką związany od najmłodszych lat, kształcił się muzycznie pod okiem kilku wybitnych pedagogów.

W roku 2001 powstaje jego pierwsza, świąteczna płyta „Północ już była” przy produkcji której poznaje swoją przyszłą żonę Agnieszkę.

W roku 2002 rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w tym również roku powstają pierwsze kompozycje Roberta Sadowskiego.

6 artystów

ujawnionych z projektu Sadowsky &

893 tys.

Odtworzeń najnowszego teledysku "Tylko tyle mi wystarczy" Sadowski feat. Grzegorz Wilk

W roku 2006 zaproszony do współpracy przez MTV, staje się producentem aranżacji muzycznych na potrzeby programu telewizyjnego Shibuya (edycja 2006 i 2007). Przy produkcji programu poznaje Michała Wiśniewskiego, Donia czy Tomka Luberta z którymi w późniejszych latach współpracuje.

W marcu 2007 poznaje Stanisława Soykę, w efekcie tej znajomości staje się jego producentem czego owocem jest wyjątkowe wydawnictwo DVD  i CD „Soyka Solo Recital”.
W roku 2007 poznaje Mirka Wdowczyka, z którym w kolejnych latach nawiązuje ścisłą współpracę na swojej artystycznej drodze.

Pod koniec 2019 roku nawiązuje współpracę z Dominikiem "Doniem" Grabowskim. W wyniku tej współpracy powstaje projekt Sadowsky & Grabowski Music wydając takie single jak „Pytam, czy zatańczysz” Doniu feat. Sadowsky (premiera 11 lutego 2020) i „Ocaleni” Zuza Markiewicz, Sadowsky, Mezo, Tomek Lubert, Doniu (premiera 2 kwietnia 2020).

2020 ― 2021
2

W październiku 2020 następuje premiera utworu „Witaj w Key School”, którego autorem jest Robert Sadowski. Utwór staje się hymnem szkoły muzycznej KEY SCHOOL, a zarazem singlem zapowiadającym wydawnictwo płytowe.

Jesienią 2020 roku Robert Sadowski podejmuje współpracę z Grzegorzem Stróżniakiem - liderem zespołu Lombard jak również Martą Cugier – wokalistką zespołu Lombard. W wyniku tej współpracy powstaje wspólna, świąteczna kompozycja „Magia świąt, to Ty”.

Utwór zostaje ciepło przyjęty przez media, a teledysk w pierwszym miesiącu od premiery obejrzało blisko 350 000 osób.

 

359 tys.

Wyswietleń utworu "Magia świąt, to Ty"
Sadowski x Marta Cugier x Agnieszka Sadowska x Grzegorz Stróżniak

Sadowsky &

W styczniu 2021 Robert Sadowski zaprasza do współpracy Kapelę Ciupaga, finalistów programu „Mam talent”.
To właśnie z myślą o tym zespole Robert pisze kolejną kompozycję.

Z początkiem lutego powstają zdjęcia do teledysku utworu „Bo bez Ciebie”, którego Robert Sadowski jest autorem.

Premiera teledysku do tego utworu miała miejsce 14 lutego 2021 i w ciągu pierwszego miesiąca obejrzało go 500 000 osób. Utwór jest zapowiedzią projektu „Sadowsky &”, do którego Robert Sadowski zaprasza zaprzyjaźnionych artystów.

Pod koniec lipca 2021 roku w połączeniu sił z Grzegorzem Wilkiem, powstaje singiel "Tylko tyle mi wystarczy".

W roku 2021 do muzycznych przyjaciół Roberta, dołącza Antek Smykiewicz, którego Robert jest producentem, kompozytorem i klawiszowcem. Duet zaowocował wydaniem singla "Choćby mówili", którego premiera odbyła się pod koniec października. W listopadzie ukazał się singiel "Na Gwiazdkę", który promował wydawnictwo "Wigilia Deluxe". Muzycy przeznaczyli część dochodu ze sprzedaży albumu na leczenie małej Mai Tomczak, która zmagała się z rdzeniowym zanikiem mięśni - SMA typu II.

W lipcu 2022 wbrew wcześniejszym planom Robert Sadowski podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Antkiem Smykiewiczem.

500 tys.

wyświetleń utworu "Bo bez Ciebie"

2 teledyski

z Antkiem Smykiewiczem

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.